Ascultă Radio România Reșița Live

[VIDEO] Klaus Iohannis: Tot ce era până acum recomandare, devine obligatoriu. Măsurile, în vigoare de mâine

Preşedintele Klaus Iohanniş a declarat după întâlnirea pe care a avut-o cu premierul Ludovic Orban şi cu mai mulţi miniştri din cabineţ că vor fi introduse noi restricţii pentru cetăţeni.

[VIDEO] Klaus Iohannis: Tot ce era până acum recomandare, devine obligatoriu. Măsurile, în vigoare de mâine

Articol editat de Valentina Adam, 24 martie 2020, 19:07 / actualizat: 25 martie 2020, 10:56

De mâine, românii nu mai au voie să iasă din casă decât pentru urgenţe, aprovizionare curentă, sau pentru a merge la serviciu.

Armata va sprijini poliţia pentru a asigură respectarea măsurilor, iar în cazul persoanelor aflate în carantină sau izolare vor fi folosite dispozitive electronice, astfel încât să poată fi controlate.