Prinşi la… peşte
Polițiștii din cadrul Biroului Transporturi Navale Drobeta Turnu Severin, împreună cu cei ai Serviciului Ordine Publică din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Mehedinți, au indisponibilizat 45 de kg de pește, în urma unei acțiuni pentru protejarea fondului piscicol și prevenirea braconajului.
Articol editat de Gerhard Chwoika, 27 iulie 2018, 15:30
Astăzi, oamenii legii au identificat pe malul fluviului Dunărea, trei persoane cu vârste cuprinse între 40 şi 54 de ani, toate din Mehedinți, ce dețineau fără documente legale o cantitate de pește din speciile: șalău, somn şi scobar.
Întreaga cantitate de pește a fost confiscată, iar în cauză a fost întocmit dosar penal.
Sursa: gds.ro