La spital din vina lui
Un bărbat în vârstă de 52 de ani a fost accidentat aseară, de un autoturism care circula pe raza localităţii Măureni. Victima a pătruns pe carosabil din spatele unei autoutilitare, fără să se asigure. Pietonul s-a ales cu leziuni grave şi se află internat la Spitalul Judeţean din Reşiţa. După producerea accidentului, bărbatul a fost testat cu aparatul alcooltest rezultând că se afla sub influenţa băuturilor alcoolice. Deşi şoferul care l-a accidentat nu a consumat alcool, el este cercetat pentru vătămare corporală din culpă.
Articol editat de Sebastian Dragomir, 4 decembrie 2013, 07:47 / actualizat: 4 decembrie 2013, 11:48