[FOTO] „Filtre” rutiere în principalele oraşe din vestul ţării
Obișnuitul sentiment de panică pe care îl experimentează fiecare șofer în momentul în care este „tras pe dreapta” de polițiști s-a transformat, de 1 martie, în zâmbet și bucurie pentru zeci de șoferițe. Sosirea primăverii le-a adus și în acest an doamnelor și domnișoarelor aflate la volan câte o „amendă” din partea polițiștilor rutieri. Desigur, nu a fost vorba despre procese-verbale, ci despre tradiționalele și îndrăgitele mărțișoare. Pe lângă acestea, femeile au primit și pliante cu informații referitoare la drepturile lor.
Articol editat de Sebastian Dragomir, 1 martie 2017, 13:46
Polițiștii rutieri din Reşiţa au acţionat astăzi cu efective mărite pe bulevardul Muncii din municipiu. Participantele la trafic au fost amendate cu mărţişoare şi felicitări, de 1 martie. Şi şoferiţele din Deva şi Drobeta Turnu Severin au primit astăzi flori de la agenţii de circulaţie. Acestea au primit micile simboluri ale primăverii, iar multe dintre ele și-au exprimat dorința de a fi, și de acum încolo, beneficiarele unor astfel de „amenzi”.
Poliţiştii urează tuturor doamnelor şi domnişoarelor o primăvară frumoasă și călătorii fără evenimente rutiere.
(Sebastian Dragomir)






