Nu a oprit la semnalul poliţiei
Conducătorul unui autoturism nu a oprit la semnalul poliştitilor în urma unui control de rutină, pe Strada Tribunalului din municipiul Caransebeş. Acesta a gonit cu viteză pănă pe Strada Miron Cristea unde a fost prins. În urma verificărilor s-a constatat că bărbatul nu deţinea permis de conducere. La testarea cu aparatul alcooltest al şoferului s-a stabilit că acesta nu consumase băuturi alcoolice.
Articol editat de Gerhard Chwoika, 14 noiembrie 2013, 13:23 / actualizat: 14 noiembrie 2013, 15:17
În cauză s-a întocmit un dosar penal sub aspectul săvârşirii infracţiunii de conducere pe drumurile publice a unui autovehicul de către o persoană care nu posedă permis de conducere.