Ascultă Radio România Reșița Live

[Foto/audio] Memorialul “Virgil Achim” la gimnastică artistică, ediţia a 2-a

Memorial Virgil Achim, editia a 2-a (28)

[Foto/audio] Memorialul “Virgil Achim” la gimnastică artistică, ediţia a 2-a

Articol editat de Radio Resita, 28 martie 2015, 16:10 / actualizat: 28 martie 2015, 20:22

Cea de-a doua ediţie a Memorialului “Virgil Achim” la gimnastică artistică a avut loc sâmbătă, 28 martie, la Reşiţa, în sala de profil a Clubului Sportiv Şcolar. Au participat peste 30 de gimnaşti de la cluburile CSS 1 Timişoara, CSS Lugoj, DacroGym Oradea şi CSS Reşiţa. La final nu s-a făcut o ierarhie, concursul reprezentând o verificare pentru Campionatele Naţionale Şcolare care se vor desfăşura la sfârşitul săptămânii viitoare în Buzău. Toţi participanţii la memorialul de sâmbătă au primit medalii. Obiectivul organizatorilor de la CSS Reşiţa a fost monitorizarea celor mici, aflaţi la prima lor competiţie, a precizat la final profesorul Robert Bălan.

Ascultaţi aici declaraţia lui Robert Bălan:

(Adina Niţă)