Drumuri deschise, dar în condiţii de iarnă
În vestul ţării se circulă în condiţii de iarnă. Carosabilul este umed, cu porţiuni cu zăpadă. De exemplu, pe DN67D între Valea Cernei şi Băile Herculane, dar şi pe DN57B între Oraviţa şi Borlovenii Noi, stratul măsoară un centimetru. Drumul pe sectorul Prislop – muntele Semenic este deschis traficului rutier. Poliţia recomandă conducătorilor auto să nu pornească la drum dacă nu au autovehiculele echipate corespunzător. Transalpina Banatului, pe tronsonul Slatina Timiş-Brebu Nou, râmâne închisă circulaţiei rutiere până la topirea zăpezii. (Mirabela Afronie)
Articol editat de Mirabela Afronie, 5 ianuarie 2015, 06:58