liga-1Rezultate

Vineri 9 august

FC Braşov – AFC Botoşani 1-2 (0-1), stadion ‘Tineretului’ – Braşov
Au marcat: Bruno Madeira (80), respectiv Gabriel Vaşvari (41 – penalty), Attila Hadnagy (56).
Arbitru: Adrian Viorel Cojocaru (Galaţi); arbitri asistenţi: Miclos Istvan Nagy (Cluj-Napoca), Vladimir Urzică (Piatra Neamţ); arbitru de rezervă: George Rădulescu (Bucureşti)
Observatori: Vasile Bratu (Slobozia) – CCA, Dumitru Dumitriu (Bucureşti) – LPF

Sâmbătă 10 august sunt programate meciurile:
CS Concordia Chiajna – ASC Corona 2010 Braşov (stadion ‘Concordia’ – Chiajna, 19,00, Digi Sport 1)
Arbitru: Marcel Bîrsan (Bucureşti); arbitri asistenţi: Aurel Oniţă (Constanţa), Petruţa Iugulescu (Târgovişte); arbitru de rezervă: Iulian Călin (Ştefăneşti/AG)
Observatori: Dan Victor Berbecaru (Râmnicu Vâlcea) – CCA, Paul Mincu (Bucureşti) – LPFAFC Săgeata Năvodari – ACS Poli Timişoara (stadion ‘Farul’ – Constanţa, 21,30, Digi Sport 1) Arbitru: Marius Bocăneală (Galaţi); arbitri asistenţi: Mircea Orbuleţ (Bucureşti), Gabriel Sabin Stroe (Piteşti); arbitru de rezervă: Dragoş Istrate (Bucureşti) Observatori: Ioan Mureşan (Bucureşti) – CCA, Olimpiodor Antonescu (Bucureşti) – LPF

FC CFR 1907 Cluj – FC Viitorul Constanţa (stadion ‘Dr. Constantin Rădulescu’ – Cluj-Napoca, 21,30, Dolce Sport)
Arbitru: Marius Avram; arbitri asistenţi: Valentin Avram, Bogdan Gheorghe (toţi din Bucureşti); arbitru de rezervă: Teodora Albon (Cluj-Napoca)
Observatori: Aron Huzu (Sibiu) – CCA, Florin Bătrânu (Timişoara) – LPF

Duminică 11 august vor avea loc partidele:
FC Oţelul Galaţi – FC Petrolul Ploieşti (stadion ‘Oţelul’ – Galaţi, 17,00, Digi Sport 1)
AFC Astra Giurgiu – FC Universitatea Cluj (stadion ‘Marin Anastasovici’ – Giurgiu, 19,00, Digi Sport 1)
FC Ceahlăul Piatra Neamţ – CS Pandurii Tg. Jiu (stadion ‘Ceahlăul’ – Piatra Neamţ, 19,00, Dolce Sport 1)
FC Dinamo Bucureşti – FC Steaua Bucureşti (”Arena Naţională” – Bucureşti, 21,30, Digi Sport 1)

Luni 12 august se joacă meciul:
CS Gaz Metan Mediaş – FC Vaslui (stadion ‘Gaz Metan’ – Mediaş, 20,30, Digi Sport 1)

Clasament

loc echipa J V E Î GM-GP P
1 FC Botoşani 4 2 2 0 5-3 8
2 Pandurii Tg. Jiu 3 2 1 0 6-3 7
2 ACS Poli Timişoara 3 2 1 0 6-3 7
4 Astra Giurgiu 2 2 0 0 9-2 6
5 Oţelul Galaţi 3 2 0 1 4-3 6
6 Săgeata Năvodari 3 1 2 0 3-2 5
7 Petrolul Ploieşti 3 1 2 0 2-1 5
8 Ceahlăul Piatra Neamţ 3 1 1 1 5-3 4
9 Dinamo Bucureşti 3 1 1 1 2-2 4
10 FC Vaslui 2 1 0 1 4-2 3
11 Steaua Bucureşti 1 1 0 0 2-1 3
12 FC Braşov 4 0 2 2 3-6 2
13 CFR Cluj 3 0 2 1 2-6 2
14 Universitatea Cluj-Napoca 3 0 1 2 2-4 1
15 Viitorul Constanţa 2 0 1 1 0-4 1
16 Concordia Chiajna 0 0 0 0 0-0 0
17 Gaz Metan Mediaş 3 0 0 3 2-5 0
18 ASC Corona 2010 Braşov 3 0 0 3 2-9 0

Meciurile AFC Astra Giurgiu – FC Steaua Bucureşti, din etapa a doua, şi Steaua Bucureşti – Concordia Chiajna, din etapa a treia, au fost amânate.Sursa:Agerpres