Liga 1Rezultate:
Vineri 1 noiembrie:
FC Ceahlăul Piatra Neamţ – AFC Săgeata Năvodari 2-1 (2-0), stadion ‘Ceahlăul’ – Piatra Neamţ
Au marcat: Marian Constantinescu (25), Sebastian Chitoşcă (27), respectiv Viorel Dinu (73).
Arbitru: Ovidiu Haţegan (Arad); arbitri asistenţi: Cristian Nica (Ploieşti), Dragoş Mihai Iliescu (Craiova); arbitru de rezervă: Florin Miron (Bucureşti)
Observatori: George Ionescu (Bucureşti) – CCA, Romeo Paşcu (Braşov) – LPF

Sâmbătă 2 noiembrie:
CS Pandurii Tg. Jiu – FC Vaslui 1-2 (1-0), stadion ‘Tudor Vladimirescu’ – Tg. Jiu
Au marcat: Marko Momcilovic (29), respectiv Liviu Antal (67, 90+2).
Cartonaş roşu: Paraskevas Christou (Pandurii, 41).
Arbitru: Istvan Kovacs (Carei); arbitri asistenţi: Marius Nicoară (Băile Herculane), Alexandru Cerei (Cluj-Napoca); arbitru de rezervă: Marian Balaci (Drobeta Turnu Severin)
Observatori: Nicolae Grigorescu (Timişoara) – CCA, Aurel Beldeanu (Craiova) – LPF

ASC Corona 2010 Braşov – FC Steaua Bucureşti 1-1 (1-0), stadion ‘Tineretului’ – Braşov
Au marcat: Lukasz Szukala (15, autogol), respectiv Nicuşor Stanciu (70 – penalty).
Arbitru: Florin Mihai Marcu (Oradea); arbitri asistenţi: Mircea Orbuleţ (Bucureşti), Marius Cristian Marchidanu (Brăila); arbitru de rezervă: Florin Costin Dan (Olteniţa)
Observatori: Patriţiu Abrudan (Cluj-Napoca) – CCA, Olimpiodor Antonescu (Bucureşti) – LPF

Duminică 3 noiembrie:
CS Concordia Chiajna – FC CFR 1907 Cluj 0-0, stadion ‘Concordia’ – Chiajna
Arbitru: Robert George Dumitru (Braşov); arbitri asistenţi: Valentin Avram (Bucureşti), Alexandru Vodă (Alba Iulia); arbitru de rezervă: Sorin Andrei Antonie (Bucureşti)
Observatori: Aron Huzu (Sibiu) – CCA, Adrian Ionescu (Bucureşti) – LPF; supervizor: Valentin Alexandru (Bucureşti)

AFC Astra Giurgiu – CS Gaz Metan Mediaş 3-1 (2-1), stadion ‘Marin Anastasovici’ – Giurgiu
Au marcat: Yazalde Gomes Pinto (14), Constantin Budescu (34), Gabriel Enache (79), respectiv Cristian Bud (12).
Arbitru: Alexandru Tudor; arbitri asistenţi: Mircea Mihail Grigoriu, Bogdan Gheorghe (toţi din Bucureşti); arbitru de rezervă: Viorel Nicuşor Flueran (Craiova)
Observatori: Augustus Constantin (Râmnicu Vâlcea) – CCA, Mircea Călin (Bucureşti) – LPF

FC Dinamo Bucureşti – FC Braşov 2-1 (1-0), stadion ‘Dinamo’ – Bucureşti
Au marcat: Steven Thicot (45), Valentin Lazăr (55), respectiv Adnan Aganovic (75 – penalty).
Cartonaş roşu: Bogdan Străuţ (FC Braşov, 78).
Arbitru: Pavel Cristian Balaj (Baia Mare); arbitri asistenţi: Ovidiu Artene (Vaslui), Vladimir Urzică (Piatra Neamţ); arbitru de rezervă: Cătălin Marian Pană (Bucureşti)
Observatori: Sorin Boca (Iaşi) – CCA, Ionuţ Calancia (Bucureşti) – LPF; supervizor: Alexandru Boc (Bucureşti) – LPF

Luni 4 noiembrie sunt programate partidele:
FC Universitatea Cluj – FC Viitorul Constanţa (‘Cluj Arena’ – Cluj-Napoca, 19,00, Digi Sport 1)
Arbitru: Marius Avram; arbitri asistenţi: Vasile Marinescu, Andrei Constantinescu (toţi din Bucureşti); arbitru de rezervă: Dorian Micloşină (Reşiţa)
Observatori: Marian Dorobanţu (Buzău) – CCA, Viorel Ilinca (Piteşti) – LPF

FC Petrolul Ploieşti – ACS Poli Timişoara (stadion ‘Ilie Oană’ – Ploieşti, 19,30, Dolce Sport 1)
Arbitru: George Rădulescu (Bucureşti); arbitri asistenţi: Octavian Şovre (Oradea), Daniel Mitruţi (Craiova); arbitru de rezervă: Andrei Florin Chivulete (Bucureşti)
Observatori: Dan Victor Berbecaru (Râmnicu Vâlcea) – CCA, Bogdan Niculae (Bucureşti) – LPF

FC Oţelul Galaţi – AFC Botoşani (stadion ‘Oţelul’ – Galaţi, 21,30, Digi Sport 1)
Arbitru: Radu Petrescu (Bucureşti); arbitri asistenţi: Sebastian Stoianov (Constanţa), Stelian Slabu (Braşov); arbitru de rezervă: Iulian Călin (Ştefăneşti/AG)
Observatori: Adrian Vidan (Bucureşti) – CCA, Dumitru Dumitriu (Bucureşti) – LPF.
Clasament Agerpres

loc echipa J V E Î GM-GP P
1 Steaua Bucureşti 11 9 2 0 27-7 29
2 Astra Giurgiu 12 8 2 2 29-11 26
3 Petrolul Ploieşti 12 7 4 1 18-9 25
4 Pandurii Tg. Jiu 13 7 2 4 30-17 23
5 Ceahlăul Piatra Neamţ 13 5 5 3 17-12 20
6 Dinamo Bucureşti 13 5 4 4 20-14 19
7 Gaz Metan Mediaş 13 5 4 4 17-16 19
8 FC Botoşani 12 5 4 3 13-15 19
9 CFR Cluj 13 4 6 3 16-16 18
10 ACS Poli Timişoara 12 4 3 5 13-15 15
11 Săgeata Năvodari 13 4 3 6 12-22 15
12 Concordia Chiajna 10 4 2 4 12-14 14
13 Oţelul Galaţi 12 3 2 7 12-24 11
14 FC Braşov 13 2 4 7 13-18 10
15 Viitorul Constanţa 11 2 4 5 5-17 10
16 FC Vaslui 12 5 2 5 13-11 9
17 ASC Corona 2010 Braşov 13 1 3 9 8-20 6
18 Universitatea Cluj-Napoca 12 0 4 8 7-23 4

FC Vaslui a fost penalizată cu opt puncte de către Comisia de Disciplină a FRF.