[AUDIO] Metalul Reșița – CS Mioveni 2-1, în etapa a opta a Ligii a II-a de fotbal, Seria a II-a

Metalul Reșița a învins pe CS Mioveni, cu scorul de 2-1 (1-1), în etapa a opta a Ligii a II-a de fotbal, Seria a II-a.

Metalul Resita - CS MioveniReșițenii au deschis scorul în minutul 27, când Enciu a reluat cu capul centrarea de pe stânga din lovitură liberă executată de Neagoe. După numai un minut, Năstăsie a restabilit egalitatea, cu un șut de la 18 metri. O fază controvesrsată s-a petrecut în minutul 32, în careul gazdelor. Arbitrul de centru a indicat penalty, dar a revenit asupra deciziei după ce asistentul de pe acea parte, Petru Gașpar a semnalizat ofsaid.
Metalul Reșița a trecut din nou în avantaj în minutul 70, când același Neagoe a executat o lovitură liberă de pe stânga, iar Plecanciuc a înscris cu capul din careul mic. 2-1 avea să fie și scorul final, iar Metalul Reșița a acumulat încă trei puncte importante în clasamentul Seriei a II-a.
Metalul Reșița: Zăvoi – Oară, Cr. Apostol, Plecanciuc, Vătăjelu (cpt.) – Vaştag, A. Neagoe – Liuba (min. 31, R. Cristian), Vasile, Enciu (min. 80, Breșneni) – Staicu (min. 51, Mureșan). Antrenor: Marian Pană.
CS Mioveni: Croitoru – Cotigă, Negoiţă, Olteanu, Ct. Stan – A. Popa (min. 76, Mazilu), Răuţă, Boboc, Năstăsie (min. 77, Stan) – Ayza, Tănasă. Antrenor: Ion Moldovan.
A arbitrat Claudiu Marcu (Constanţa), asistat de Petru Marian Gaspar (Timişoara) şi Raul Constantin Ghiciulescu (Lugoj). Rezervă: Sorin Tarcea (Timișoara). Observatori: Ioan Onicaș (Zalău) și Florin Mierea (Timișoara).