Fotbal, Liga 1Rezultate:
Vineri 20 septembrie:
CS Gaz Metan Mediaş – FC Universitatea Cluj 2-1 (0-0), stadion ”Gaz Metan” – Mediaş
Au marcat: Cristian Todea (64), Alexandru Munteanu (67), respectiv Adrian Borza (57).
Arbitru: George Rădulescu (Bucureşti); arbitri asistenţi: Mircea Orbuleţ (Bucureşti), Alexandru Vodă (Alba Iulia); arbitru de rezervă: Sergiu Popa (Aiud)
Observatori: Augustus Constantin (Râmnicu Vâlcea) – CCA, Mircea Călin (Bucureşti)

Săgeata Năvodari – ASC Corona Braşov 1-0 (0-0), stadion ‘Farul’ – Constanţa
A marcat: Ioan Mera (84).
Arbitru: Cătălin Popa (Piteşti); arbitri asistenţi: Vladimir Urzică (Piatra Neamţ), Bogdan Velicu (Bucureşti); arbitru de rezervă: Ion Marius Marodin (Bucureşti)
Observatori: Constantin Ştefan (Bucureşti) – CCA, Nicolae Dobrescu (Bucureşti) – LPF

ACS Poli Timişoara – Viitorul Constanţa 0-0, stadion ‘Dan Păltinişanu’ – Timişoara
Arbitru: Adrian Viorel Cojocaru (Galaţi); arbitri asistenţi: Ciprian Florin Danşa (Oradea), Imre-Laszlo Bucsi (Sfântu Gheorghe); arbitru de rezervă: Florin Mihai Marcu (Oradea)
Observatori: Cornel Sorescu (Piteşti) – CCA, Gheorghe Nedelescu (Craiova) – LPF

Sâmbătă 21 septembrie:
FC Braşov – FC Vaslui 1-1 (1-1), stadion ‘Tineretului’ – Braşov
Au marcat: Romeo Surdu (41), respectiv Liviu Antal (11 – penalty).
Arbitru: Istvan Kovacs (Carei); arbitri asistenţi: Vasile Marinescu (Bucureşti), Marius Nicoară (Băile Herculane); arbitru de rezervă: Andrei Florin Chivulete (Bucureşti)
Observatori: Patriţiu Abrudan (Cluj-Napoca) – CCA, Adrian Ionescu (Bucureşti) – LPF

FC Dinamo Bucureşti – FC Petrolul Ploieşti 1-1 (1-0), ‘Arena Naţională’ – Bucureşti
Au marcat: Alex Curtean (13), respectiv Juan Albin (89).
Guilherme (Petrolul) a ratat un un penalty în min. 53 (a apărat Cristian Bălgrădean).
Arbitru: Marius Avram (Bucureşti); arbitri asistenţi: Octavian Şovre (Oradea), Adrian Radu Ghinguleac (Bucureşti); arbitru de rezervă: Dragoş Teodor (Constanţa)
Observatori: Marian Dorobanţu (Buzău) – CCA, Claudiu Popa (Bucureşti)

Duminică 22 septembrie:
AFC Botoşani – FC Steaua Bucureşti 1-2 (0-2), stadion ‘Municipal’ – Botoşani
Au marcat: Ciprian Dinu (47), respectiv Lukasz Szukala (22), federico Piovaccari (26).
Arbitru: Pavel Cristian Balaj (Baia Mare); arbitri asistenţi: Miclos Istvan Nagy (Cluj-Napoca), Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava); arbitru de rezervă: Dan Florin Dreve (Cluj-Napoca)
Observatori: Sorin Boca (Iaşi) – CCA, Gheorghe Chivorchian (Piatra Neamţ) – LPF

FC CFR 1907 Cluj – CS Pandurii Tg. Jiu 1-1 (1-0), stadion ‘Dr. Constantin Rădulescu’ – Cluj-Napoca
Au marcat: Ricardo Cadu (13 – penalty), respectiv Eric De Oliveira (59).
Arbitru: Ovidiu Haţegan (Arad); arbitri asistenţi: Cristian Nica (Ploieşti), Valentin Avram (Bucureşti); arbitru de rezervă: Adrian Comănescu (Râmnicu Vâlcea)
Observatori: Nicolae Grigorescu (Timişoara) – CCA, Olimpiodor Antonescu (Bucureşti) – LPF

Luni 23 septembrie:
CS Concordia Chiajna – FC Oţelul Galaţi 1-1 (0-0), stadion ‘Concordia’ – Chiajna
Au marcat: Alin Zaharia (66), respectiv Victor Astafei (49).
Arbitru: Radu Petrescu (Bucureşti); arbitri asistenţi: Daniel Hulubei (Vaslui), Andrei Constantinescu (Bucureşti); arbitru de rezervă: Floarea Cristina Babadac (Alexandria)
Observatori: Aron Huzu (Sibiu) – CCA, Ionuţ Calancia (Bucureşti) – LPF

AFC Astra Giurgiu – FC Ceahlăul Piatra Neamţ 0-0, stadion ‘Marin Anastasovici’ – Giurgiu
Arbitru: Alexandru Tudor (Bucureşti); arbitri asistenţi: Aurel Oniţă (Constanţa), Sebastian Stoianov (Constanţa); arbitru de rezervă: Eduard Ioniţă (Constanţa)
Observatori: Vasile Bratu (Slobozia) – CCA, Eduard Alexandru (Ploieşti) – LPF.
Clasament Agerpres

loc echipa J V E Î GM-GP P
1 Astra Giurgiu 7 5 1 1 20-6 16
2 Steaua Bucureşti 6 5 1 0 16-5 16
3 Petrolul Ploieşti 8 4 4 0 10-5 16
4 FC Botoşani 8 4 3 1 8-5 15
5 Pandurii Tg. Jiu 8 4 2 2 15-10 14
6 Ceahlăul Piatra Neamţ 8 3 4 1 10-5 13
7 FC Vaslui 7 3 2 2 8-5 11
8 ACS Poli Timişoara 8 3 2 3 9-8 11
9 Săgeata Năvodari 8 3 2 3 8-11 11
10 Oţelul Galaţi 8 3 1 4 7-12 10
11 CFR Cluj 8 2 4 2 6-11 10
12 Dinamo Bucureşti 8 2 3 3 12-8 9
13 Gaz Metan Mediaş 8 2 3 3 9-10 9
14 Concordia Chiajna 5 2 1 2 6-8 7
15 FC Braşov 8 1 4 3 7-10 7
16 Viitorul Constanţa 7 0 4 3 2-9 4
17 Universitatea Cluj-Napoca 8 0 2 6 4-17 2
18 ASC Corona 2010 Braşov 8 0 1 7 4-15 1