CS Caraş-Severin a pierdut la Târgu Jiu

cs-caras-salutÎn etapa a doua a Ligii Naţionale de handbal masculin, CS Caraş-Severin a pierdut sâmbătă seara în deplasare, la Energia Pandurii Târgu Jiu, cu scorul de 26-21.

Alte rezultate înregistrate sâmbătă în etapa a 2-a a Ligii Naţionale de handbal masculin:
Univ Bucovina Suceava – HC Odorhei 24-32 (14-12)
CSA Steaua Bucureşti – HC Potaissa Turda 26-32 (12-21)
CSM Bucureşti – Ştiinţa Municipal Dedeman Bacău 22-31 (9-14)

Campioana HCM Constanţa a surclasat pe HCM Minaur Baia Mare cu scorul de 35-23 (20-16), vineri seara, pe teren propriu, în primul meci din etapa a 2-a a Ligii Naţionale de handbal masculin. Prima repriză a fost destul de echilibrată, după care HCM s-a desprins după pauză, diferenţa cea mai mare realizând-o în ultimul sfert de oră al întâlnirii.

Duminică, 22 septembrie, de la ora 18, cealaltă reprezentantă a Banatului în Liga Naţională, Politehnica Timişoara va juca în deplasare cu Dinamo Bucureşti.