Ordinea Sfintelor Liturghii de Crăciun în bisericile parohiale romano-catolice din Caraş-Severin

Programul liturgic în câteva dintre parohiile Diecezei de Timișoara de pe raza judeţului Caraş-Severin:

Parohia Reșița „Maria Zăpezii”: 24 decembrie la ora 20.30 în limbile maghiară, română și germană Sf. Liturghie de Ajun; 25 decembrie la ora 9.00 în limba maghiară, la ora 10.30 în limba germană, la ora 12.00 în limba română, la ora 15.00 în filiala Văliug Sf. Liturghie; 26 decembrie ora 9.00 în limba maghiară, la ora 10.30 în limba germană, la ora 12.00 în limba română, la ora 15.00 în filiala Gărâna Sf. Liturghie.

Parohia Reșița Preasf. Treime (Govândari): 24 decembrie la ora 17.00 în limba maghiară, la ora 19.00 în limba română Sf. Liturghie de Ajun; 25 și 26 decembrie la ora 9.00 în limba maghiară, la ora 11.00 în limba română, la ora 13.00 în filiala Secu – Sf. Liturghie.

Parohia Băile Herculane: 24 decembrie la ora 18.00 la Băile Herculane Sf. Liturghie de Ajun; 25 și 26 decembrie la ora 9.00 la Șumița, la ora 10.30 la Băile Herculane Sf. Liturghie.

Parohia Bocșa: 24 decembrie la ora 18.00 la Bocșa Română, la ora 20.00 la Bocșa Montană Sf. Liturghie de Ajun; 25 decembrie la ora 9.00 la Bocșa Română, la ora 11.00 la Bocșa Montană, la ora 14.00 în Tirol, 15.30 la Fizeș Sf. Liturghie; 26 decembrie  la ora 9.00 la Bocșa Română, la ora 11.00 la Bocșa Montană, la ora 14.00 la Ersig, la ora 15.30 la Berzovia Sf. Liturghie.

Parohia Caransebeș: 24 decembrie la ora 20.00 în Caransebeș Sf. Liturghie de Ajun; 25 și 26 decembrie la ora 10.00 în Caransebeș, la ora 12.00 la Jupa Sf. Liturghie.

Parohia Carașova: 24 decembrie la ora 17.00 la Iabalcea, la ora 19.00 la Nermed, la ora 22.00 la Carașova Sf. Liturghie de Ajun; 25 și 26 decembrie la ora 8.00 la Carașova, la ora 10.00 la Nermed, la ora 11.00 la Carașova, la ora 13.00 la Iabalcea Sf. Liturghie.

Parohia Clocotici: 24 decembrie la ora 19.30 la Vodnic, la ora 21.00 la Clocotici Sf. Liturghie de Ajun; 25 și 26 decembrie la ora 10.30 la Vodnic, la ora 12.00 la Clocotici Sf. Liturghie.

Parohia Gârnic: 24 decembrie la ora 17.00 la Berzasca, la ora 20.00 la Gârnic Sf. Liturghie de Ajun; 25 decembrie la ora 10.00 la Gârnic, la ora 14.00 la Liubcova, la ora 16.00 la Berzasca Sf. Liturghie; 26 decembrie la ora 11.00 la Ravensca Sf. Liturghie.

Parohia Lupac: 24 decembrie la ora 19.30 la Rafnic, la ora 21.00 la Lupac Sf. Liturghie de Ajun; 25 și 26 decembrie la ora 10.30 la Rafnic, la ora 12.00 la Lupac Sf. Liturghie.

Parohia Moldova Nouă24 decembrie la ora 16.00 la Zlatița, la ora 18.00 la Sf. Elena, la ora 20.00 la Moldova Nouă Sf. Liturghie de Ajun; 25 decembrie la ora 5.00 la Sf. Elena Sf. Liturghie a Păstorilor, la ora 10.00 la Sf. Elena, la ora 11.30 la Moldova Nouă, la ora 16.00 la Zlatița Sf. Liturghie, 26 decembrie la ora 10.00 la Sf. Elena, la ora 11.30 la Moldova Nouă, la ora 16.00 la Zlatița Sf. Liturghie.

Parohia Oravița: 24 decembrie Sf. Liturghie de Ajun la ora 16.00 la Brezon, la ora 18.00 la Sasca Montană, la ora 20.00 la Oravița (în trei limbi); 25 decembrie Sf. Liturghie la ora 10.00 la Oravița (în trei limbi), la ora 12.00 la Sasca Montană; 26 decembrie Sf. Liturghie la ora 10.00 la Oravița (în trei limbi), la ora 12.00 la Brezon.

Parohia Orșova: 24 decembrie Sf. Liturghie de Ajun la ora 15.00 la Eselnița, la ora 17.00 la Eibenthal, la ora 20.00 la Orșova; 25 decembrie Sf. Liturghie la ora 9.00 la Eselnița, la ora 10.00 la Orșova, la ora 12.00 la Eibenthal; 26 decembrie Sf. Liturghie la ora 9.00 la Eselnița, la ora 10.00 la Orșova, la ora 12.00 la Eibenthal.

Parohia Oțelu-Roșu: 24 decembrie la ora 8.00 Sf. Liturghie de Advent, între orele 8.30-10 program de Spovadă, la ora 20.30 scenetă de Crăciun, la ora 21.00 Sf. Liturghie din Noaptea Sfântă; 25 decembrie Sf. Liturghie la ora 10.00 la Oțelu-Roșu, la ora 12.30 la Rusca-Montană, la ora 14.15 la Ruschița; 26 decembrie la ora 10.00 Sf. Liturghie la Oțelu-Roșu.

Parohia Slatina Timiș: 24 decembrie Sf. Liturghie de Ajun la ora 20.00 la Sadova Veche, la ora 22.00 la Slatina Timiș; 25 și 26 decembrie Sf. Liturghie la ora 9.00 la Sadova Veche, la ora 11.00 la Slatina Timiș.

De același autor

Related Articles