[AUDIO] Trei din trei în playoff! CSM Reşiţa a învins şi la Oradea

Echipa de handbal CSM Reşiţa îşi continuă parcursul fără greşeală în playoff-ul diviziei A. După victoria de la Medgidia şi succesul de acasă cu CSU Piteşti, rossonerii reşiţeni au trecut cu brio şi testul cu marea rivală din faza grupelor, CSM Oradea. Pe terenul bihorenilor, formaţia reşiţeană a făcut un joc foarte bun, mai ales în repriza secundă. La pauză, gazdele conduceau cu 16-14, dar CSM Reşiţa a întors rezultatul în partea a doua a întâlnirii, reuşind să se impună cu 31-29. Un plus de luciditate pe finalul meciului a înclinat balanţa în favoarea Reşiţei, a apreciat după joc coordonatorul rossonerilor, Marius Bahan.

CSM Reşiţa: Boban Vuita, Ionuţ Tănasă, Alexandru Blagoe, Denis Dumuţă, Marius Negru (5), Cătălin Obrocea, Marius Bahan (1), Snezan Radosavlevici (1), Raul Heimbach (6), Daniel Burac, Marian Negru, Marian Mitran, Andrei Bondoc (3), Deniss Kirsch (1), Antonio Gîrban, Rareş Scurt, Dorian Turcuman, Lucian Ignat (2), Denis Barbu, Eduard Belchite (12). Antrenori Radu Bote, Mişa Rohozneanu.

După trei etape, CSM Reşiţa ocupă locul doi în grupa playoff, la egalitate de puncte cu liderul CSM Făgăraş. Ambele formaţii au obţinut trei victorii, dar Făgăraşul are avantajul golaverajului superior. Peste o săptămână, în etapa a patra, CSM Reşiţa va juca la CSM Odorheiu Secuiesc – dar până atunci, rossonerii mai au un meci de foc în Cupa României: miercuri, 23 februarie, CSM Reşiţa joacă acasă cu echipa de primă ligă CSM Bucureşti, într-un duel din primul tur al Cupei României.