Tinerii judoka din Caraş-Severin, fruntaşi la Timişoara

Tinerii judoka din Caraş-Severin au obţinut rezultate promiţătoare la Memorialul “Constantin Ali Bogdan”, competiţie desfăşurată la Timişoara.

Dintre cei 11 reprezentanţi ai clubului Muncitorul Reșița, cinci au urcat pe podium. Mirabela Gearmati a obţinut aurul la Under 7, categoria 22 de kg, Alesia Țeicu s-a clasat a doua la Under 11, categoria +52 de kg, iar medalii de bronz au cucerit la Under 13 Bianca Mitrof (36 de kg), Alexandru Toth (60 de kg) și Rebeca Șerban (+57 de kg).

Fruntaşi au fost şi sportivii de la Energetica Caransebeş. La Under 13, Adriana Litu a luat aurul la +57 kg, iar Iris Bona a luat medalie de bronz. În cadrul grupei de vârstă Under 15, categoria 52 kg, Gabriela Cîrcu şi-a adjudecat argintul. Tot aici, s-au situat pe treapta a treia a podiumului Denisa Stancu (52 de kg) și Raluca Heghediș (40 de kg).  La Under 11, sportivul Marc Heghediș a luat bronzul categoriei 30 de kg.

De la CS Oțelu Roșu s-au remarcat: Ștefan Mario (locul I, la U7, categoria 30 de kg), Andrada Matei (locul I, la U11, categoria 24 de kg), Cosmina Lup (locul II, la U11, categoria 40 de kg), Alesia Bălan (locul III, la U11, categoria 36 de kg), Amirah Oprișor (locul I, la U13, cateogoria 57 de kg), Dariana Blagoe (locul I, la U13, categoria 36), Delia Opârlescu (locul II, la U13, categoria 36 de kg), Lorena Vișan (locul II, la U13, categoria 40 de kg), Casiana Lup (locul III, la U13, categoria 40 de kg) și Sorina Ispir (locul III, la U13, categoria 52 de kg).