Şase medalii pentru luptătorii reşiţeni la finala Campionatului Naţional pentru copii 2

luptatori de la CSS si CSM Resita, la Targoviste

Luptătorii reşiţeni au obţinut şase medalii la finala Campionatului Naţional pentru copii 2, desfăşurat zilele trecute la Târgovişte. Dintre acestea una a fost de aur, trei de argint şi două de bronz.

Elevul antrenorului Nicolae Constantin, Casian Bina, de la CSM Reşiţa, a devenit campion naţional al categoriei 32 de kg.

Celelalte cinci medalii au fost obţinute de sportivi de la clubul CSS Reşiţa. Mario Lătăianu s-a clasat pe locul 2 la categoria 38 kg, iar Erich Loidl pe locul 3 la categoria 53 kg, cei doi sportivi fiind pregătiţi de antrenorul emerit Adrian Dacica.

Elevii antrenorului emerit Ilie Ene au obţinut următoarele rezultate: locul 2 – Anton Bordeianu la categoria 29 kg şi Florin Gafton la 59 kg, iar pe locul 3 s-a situat Dumitru Gaşpar la 42 kg.

În clasamentul pe cluburi şi asociaţii, CSS Reşiţa a încheiat competiţia pe locul 2, ne-a informat antrenorul Adrian Dacica.

sursa foto: Adrian Dacica