Revenire cu aur după doi ani de absenţă de pe salteaua de lupte
Articol editat de Daniel Babun, 15 februarie 2015, 09:18
Doi sportivi de la CSM Reşiţa au câştigat sâmbătă medalii de aur la Campionatul Naţional individual de lupte greco-romane, lupte libere şi lupte feminine. După doi ani de pauză, când între timp a şi născut, Diana Mudrag a cucerit titlul naţional. Celălalt sportiv medaliat cu aur este Vlad Caraş, ne-a informat antrenorul emerit Adrian Dacica. Duminică, în ultima zi vor intra pe saltea alţi luptători reşiţeni. Campionatele naţionale de lupte se desfăşoară în sala Horia Demian din Cluj-Napoca.
(Daniel Babun)
