Reșițenii, de 19 ori pe podium la Concursul Național de Karate Do

Sportivii de la Palatul Copiilor din Reșița au obținut rezultate meritorii la Concursul Național de Karate Do. La acest concurs, desfășurat la Târgoviște, au participat peste 400 de elevi, de la 32 cluburi din țară, care s-au întrecut la toate categoriile de vârstă în cadrul probelor de kata și kumite.

Cercul de karate de la Palatul Copiilor Reșița, elevi coordonați de Maestrul Zoltan Lipan, legitimați la C.S.M. Școlar Reșița au urcat pe podim de 19 ori: 3 locuri I, 5 locuri II și 11 locuri III.

În clasamentul general reșițenii au obținut locul II. Locul I a fost ocupat de Palatul Copiilor Târgoviște, iar locul III de Palatul Copiilor Petrila.

11. BRIANA PIPERCA loc. III kihon, loc. III ku
  12. CRISTIAN BERNHARDT    loc. III ka, după cum ne-a transmis maestrul Zoltan Lipan.

Sportivii de la C.S.M.Scolar Reșița vor participa în perioada 30 noiembrie – 2 decembrie, la Cupa Campionilor Europeni FRK-WUKF, ce se va desfășura la Cluj Napoca.