Prima etapă a Cupei Prietenii Munților a fost adjudecată

În data de 28 Ianuarie a avut loc prima etapă a concursului pe schiuri, Cupa Prietenii Munților, ediția cu numărul XXXI. Competiția s-a desfășurat în masivul Semenic, pe pârtia Goznuța, la mai multe categorii de vârstă și s-au înregistrat următoarele rezultate:

Începători
FETE BĂIEŢI
1 Mitrus Bianca 60,99 1 Marocico Raul 53,17
2 Urdei Alexandra 66,34 2 Glosic Dragos 60,55
3 Popa Ioana 126,51 3 Dinut Ian 68,39
4 Ciuta Mihnea 76,63
5 Halalau Robert 68,9
6 Ghimboasa Rares 103,39
Copii sub 10 ani (2007-)
FETE BĂIEŢI
1 Lala Maia 70,8 1 Padurean Marius 78,91
2 Glava Mara 78,43 2 Popa Luca 80,55
3 Tonea Anais 91,35 3 Bancanau Bogdan 89,76
4 4 Ruba Patrick 129,85
5 5 Cimpan Filip 44,89
6 6 Dosoniu Victor 78,19
Juniori mici 11-14 ani(2003-2006)
FETE BĂIEŢI
1 Osan Irina 69,1 1 Micsa Teo 56,05
2 Vasiu Miruna 72,13 2 Back Robert 63,65
3 Doran Raisa 73,47 3 Osan Vlad 67,91
4 Coltan Amalia 75,3 4 Schmelas Erwin 68,84
5 Berger Seline 77,12 5 Jurebie Vlad 72,25
6 Frunza Nadira 83,21 6 Kiss Vlad 74,19
7 Deaconu Alina 83,87 7 Mandis Alexandru 76,96
8 Negrutiu Stoia 84,11 8 Stoia Patrick 80,24
9 Alexandru Briana 85,53 9 Popescu Denis 88,60
10 Bejenariu Daria 88,66 10 Gogoloi Mario 99,01
11 Cioponea Andra 104,93 11 Vladuceanu Tudor 81,57
12 Kraydel Andra 108,26
13 Padurean Gabriela 109,37
14 Beres Alexia 118,55
15 Iakab Melissa 32,49
16 Hlinca Adriana 42,91
17 Otelariu Teodora 86,45
                                      Juniori mari 15-18 ani (2002-1999)
FETE BĂIEŢI
1 Szazi Timeea 71,63 1 Doran Andrei 59,76
2 Lala Ioana 78,16 2 Mersa Slecko 70,29
3 Otelariu Crsitina 78,58 3 Siladi Mihai 76,65
4 4 Cizmas Alvin 77,72
5 5 Ardelean Rares 78,99
6 6 Micsa Sergiu 86,81
7 Popa Robert 85,47
                                                            OPEN
FETE BĂIEŢI
1 Osan Irina 69,1 1 Micsa Teo 56,05
2 Lala Maia 70,8 2 Doran Andrei 59,76
3 Szazi Timeea 71,63 3 Back Robert 63,65
4 Vasiu Miruna 72,13 4 Osan Vlad 67,91
5 Doran Raisa 73,47 5 Schmelas Erwin 68,84
6 Coltan Amalia 75,3 6 Mersa Slecko 70,29
7 Berger Seline 77,12 7 Jurebie Vlad 72,25
8 Lala Ioana 78,16 8 Kiss Vlad 74,19
9 Glava Mara 78,43 9 Siladi Mihai 76,65
10 Otelariu Cristina 78,58 10 Mandis Alexandru 76,96
11 Frunza Nadira 83,21 11 Cizmas Alvin 77,72
12 Deaconu Alina 83,87 12 Padurean Marius 78,91
13 Negrutiu Stoia 84,11 13 Ardelean Rares 78,99
14 Alexandru Briana 85,53 14 Stoia Patrick 80,24
15 Bejenariu Daria 88,66 15 Popa Luca 80,55
16 Tonea Anais 91,35 16 Micsa Sergiu 86,81
17 Cioponea Andra 104,93 17 Popescu Denis 88,6
18 Kraydel Andra 108,26 18 Bancanau Bogdan 89,76
19 Padurean Gabriela 109,37 19 Gogoloi Mario 99,01
20 Beres Alexia 118,55 20 Ruba Patrick 129,85
Intocmit Director concurs
Matesoane Adrian Krubl Helmuth