Pandurii Tg. Jiu – Astra Giurgiu 1-3, în etapa a 5-a a Ligii I de fotbal

pandurii-astra-600x375Astra Giurgiu a învins sâmbătă, 17 august, în deplasare cu scorul de 3-1 (1-1) formaţia Pandurii Tg. Jiu, într-o partidă din din etapa a 5-a a Ligii I de fotbal.

În minutul 5, brazilianul Eric de Oliveira a înscris pentru gazde, 1-0, cu un şut puternic de la 25 de metri. Atacantul macedonean Mirko Ivanovski a întors rezultatul cu două goluri marcate în minutele 42 şi 64. Brazilianul Junior Morais a făcut 3-1 pentru oaspeţi, în minutul 87. De remarcat, că toate cele patru goluri au fost înscrise de fotbalişti de peste hotare.

Pandurii Tg. Jiu – Astra Giurgiu 1-3 (1-1), stadion ‘Tudor Vladimirescu’ – Tg. Jiu.

Au marcat: Eric de Oliveira (5), respectiv Mirko Ivanovski (42, 64) şi Junior Morais (87). Agerpres