Nouă medalii pentru înotători masters din Reșița

Inotatori masters

Un grup de 5 înotători de la Clubul sportiv de Inot Resita 07 au participat la cea de-a 19-a ediție a concursului de înot masters de la Szentes din Ungaria. Reșițeni au urcat de nouă ori pe podium, la competiția ce s-a încheia ieri.

Sînziana Gherban, la categoria 30-34 ani, a ocupat locul 1 la la 4 probe: 66 m spate, 66 liber, 33 m spate și 33 m liber.

Cristina Mădău, la categoria 40-44 ani s-a clasat pe locul 1 la 33 m liber, pe locul 2 la 33 m fluture și pe locul 3 la 33 m bras.

Elena Anghelu, la categoria 55-59 ani, a urcat pe treapta a treia a podiumului la 33 m bras.

Daniel Gherman, la categoria 50-54 ani, a fost al doilea la 66 m spate și al treilea la 33 m spate.

Au participat 131 de înotători de la 30 de cluburi, din România, Serbia, Austria, Slovacia și Ungaria, ne-a informat Dorina Iana, președintele executiv al clubului reșițean.

Sursa foto: Clubul sportiv de Inot Resita 07