Judoka de la CS Oţelu Roşu, de zece ori pe podium la Drobeta Turnu Severin!
Reprezentanţii secţiei de judo a Clubului Sportiv Oţelu-Roşu s-au întors cu 10 medalii de la o competiţie internaţională desfăşurată la Drobeta-Turnu Severin. Dariana Blagoe şi Bogdan Cojocaru au cucerit medalii de aur, Amirah Oprişor a urcat pe treapta a doua a podiumului, iar Casiana Lup, Delia Opârlescu, Alisia Mărgan, Cristian Slidak, Andrada Marei, Lorena Vişan şi Alesia Bălan şi-au adjudecat medalii de bronz.
![Judoka de la CS Oţelu Roşu, de zece ori pe podium la Drobeta Turnu Severin! Judoka de la CS Oţelu Roşu, de zece ori pe podium la Drobeta Turnu Severin!](https://i0.wp.com/www.radioresita.ro/wp-content/uploads/2024/01/judo-Otelu.jpg?resize=850%2C479&ssl=1)
Articol editat de Vali Hora, 22 ianuarie 2024, 17:11
La prestigioasa cupă de la Drobeta-Turnu Severin au participat sportivi din România, Croaţia, Ucraina, Republica Moldova şi Bulgaria.