Handbaliştii timişoreni au pierdut in extremis în deplasare la CSM Bucureşti

Poli Timisoara - Energia Tg Jiu in amical

Poli Timişoara a fost învinsă luni seara, 17 noiembrie, de CSM Bucureşti, cu 31-30, în deplasare, în etapa a XII-a Ligii Naţionale de handbal masculin. Echipa bănăţeană, pregătită de Constantin Ştefan, s-a aflat la conducerea jocului până în ultimul minut, când bucureştenii au reuşit să egaleze şi să preia conducerea. În ultimele cinci minute ale partidei, timişorenii au fost nevoiţi să joace numai în trei oameni. Fostul jucător de la CS Caraş-Severin, Demis Grigoraş, a înscris de cele mai multe ori pentru bănăţeni în meciul de luni seara- 9 goluri.
După această victorie, CSM Bucureşti îşi păstrează poziţia de lider al clasamentului cu 25 de puncte, iar Poli Timişoara rămâne pe locul 9 cu 13 puncte.