[VIDEO- AUDIO] Serie de victorii pentru handbaliștii de la CSM Reșița. Sunt la multe puncte în fața Universității Craiova

347

UPDATE:

Echipa de handbal seniori a CSM Reșița a mai obținut o victorie clară în divizia A. În fața propriilor suporteri, liderul seriei C a trecut sâmbătă, 23 februarie de  echipa clasată pe poziția a II-a, CS Universitatea Craiova.

Rosso-nerii s-au impus cu 34-27, într-un joc în care oltenii nu au renunțat la luptă. La pauză era o diferență de 10 goluri, 19-9.

Pe teren s-au aflat, după o perioadă de pauză din cauza unor accidentări, Mihai Rohozneanu și Raul Heimbach. Cele mai multe goluri ale reșițenilor au fost marcate de: Răzvan Daia și Răzvan Mledenciu, câte 6 la număr.

A fost un meci în care oaspeții au jucat dîrz, spune Ilie Vaidasigan, antrenorul reșițenilor:

CSM Școlar Reșița își mărește avantajul față de echipa de pe locul II,  CS Universitatea Craiova la 14 puncte diferență.

5 CS Universitar Politehnica Timisoara 10 0 0 10 237 319 -82 0 0 0 0 0 0 0

În ultima etapă înainte de vacanță reșițenii se deplasează la Timișoara, pentru jocul CS Universitar Politehnica, care e pe zero în seria C.

—————————–

Echipa de handbal seniori a CSM Reșița va disputa sâmbătă, 23 februarie în sala polivalentă un nou joc în divizia A. Este o nouă partidă pe care o vor desfășura în fața propriilor suporteri. La Reșița vine echipa clasată pe poziția a II-a în seria C, CS Universitatea Craiova. Înaintea meciului derby, Ilie Vaidasigan, antrenorul reșițenilor a afirmat:

CSM Școlar Reșița e lider autoritar în clasamentul seriei C a Diviziei A de handbal masculin, cu 30 de puncte acumulate, urmată de viitoarea sa adversară de sâmbătă CS Universitatea Craiova cu 19 puncte.

Partida CSM Reșița- CS Universitatea Craiova are loc de la ora 17.00 în sala polivalentă din Reșița.