Handbaliștii de la CSM Reșița au pierdut și jocul cu CSM Făgăraș

215

În sala Babeș Bolyai din Cluj Napoca s-au desfășurat vineri, 9 aprilie alte partide din cadrul etapei a 23-a a Ligii Naționale de handbal masculin.

CSM Reșița s-a confruntat în această rundă cu CSM Făgăraș, de care a fost învinsă cu 32-24. Practic handbaliștii rosso-neri au avut aceeași soartă ca și în meciul de joi cu Steaua București, când au intrat cu avantaj la pauză. Deși conduceau după prima parte a jocului cu 15-13, reșițenii au fost învinși la 8 goluri diferență.

Principalii marcatori ai CSM Reșița au fost Heimbach și Orjonikidze, ambii cu câte 5 goluri.

Duminică, 11 aprilie handbaliștii reșițeni vor avea de susținut încă o partidă dificilă cu Dinamo București.

Tot vineri în runda a 23-a,  SCM Politehnica Timișoara a fost învinsă de AHC Dobrogea Sud cu 24-18, la pauză a fost 13-7.

sursa foto: CSM Resita