[FOTO-AUDIO] Noi medalii pentru luptătorii reșițeni. Elvira Drăgan a câștigat medalia de aur

Luptătorii reșițeni au luat parte zilele trecute la întrecerile Cupei României pentru sportivi cu vârsta sub 15 ani. Cărășenii s-au întors cu două medalii acasă. Elvira Drăgan de la CSS Reșița a obținut locul I la 42 kg, iar Brian Techerean locul II la categoria 85 kg , sportivul fiind legitimat la CSM Reșița.

„A fost o competiție reușită”, după cum spune unul dintre antrenorii lor, Florin Dință:

Alți 3 luptători reșițenii, toți de la CSS, au ocupat locul 5: Radu Fogoraș la 35 kg, Denisa Stoica loc 5 la categoria 46 kg și Iasmina Golea la categoria 58 kg .

Luptătorii reșițeni sunt pregătiți de antrenorii : emerit Adrian Dacica si Florin Dință.