Fotbal american: „Locomotivele” reşiţene au pregătit la Văliug startul în campionat
Echipa de fotbal american Reșița Locomotives a desfășurat o acțiune de pregătire sportivă în weekend, în localitatea Văliug. Participanții au fost sportivi de fotbal american din Reșița, SUA și Serbia.
Programul de pregătire a constat în antrenamente pe parcursul celor două zile, urmate de pregătire tactică și vizionare de meciuri. Cantonamentul de la Văliug s-a încheiat cu un joc de pregătire în care s-au pus la punct ultimele detalii în vederea începerii Campionatului Național de Fotbal American din 2022.
„Este prima dată când am organizat o „mini-tabără” de fotbal american și a fost un real succes. Am avut parte de o vreme potrivnică, dar băieții au rămas concentrați și am progresat mult în acest weekend. Cu ultimele retușuri suntem gata pentru meciul ce deschide campionatul împotriva celor de București Titans!“, a transmis antrenorul Reșița Locomotives, Bojan Kovacevic.
![Fotbal american: „Locomotivele” reşiţene au pregătit la Văliug startul în campionat Fotbal american: „Locomotivele” reşiţene au pregătit la Văliug startul în campionat](https://i0.wp.com/www.radioresita.ro/wp-content/uploads/2022/08/IMG_20220825_164540.jpg?resize=850%2C479&ssl=1)
Articol editat de Vali Hora, 27 august 2022, 14:35
![](https://i0.wp.com/www.radioresita.ro/wp-content/uploads/2022/08/IMG-20220825-WA0008.jpg?resize=1024%2C768&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.radioresita.ro/wp-content/uploads/2022/08/IMG_20220821_131954_edit_187690953004170.jpg?resize=1024%2C636&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.radioresita.ro/wp-content/uploads/2022/08/IMG-20220825-WA0003.jpg?resize=1024%2C768&ssl=1)