CSM Reșița, înfrângere clară la Piatra Neamț

Echipa din Valea Domanului a suferit o nouă înfrângere după ce a revenit liga secundă de fotbal. Bănățenii au pierdut clar, 0-4, jocul disputat în deplasarea de la Piatra Neamț. După 26 de minute de joc gazdele aveau marcate două goluri, reușitele lui Albino în minutul 20 și Savu în minutul 26. Acesta a fost și scorul pauzei. Echipa antrenată de  Cristi Pustai a mai marcat de două ori în partea secundă, prin Neicuțescu și Patric Petre.

”În primul rând vreau să felicit echipa gazdă pentru victorie. Pe noi nu ne bucură deloc acest aspect. Este o înfrângere, a doua, și clar că nu. Nu ne doream sub nicio formă ca să să pierdem aici. Am venit pregătiți ca să ducem puncția puncte, dar din păcate, în acest moment asta este situația și urmează ca să ne concentrăm pe ceea ce urmează mai departe. Ce să vă spun? Nu știu dacă este total de nerecunoscut, pentru că în meciul cu Slobozia am avut o repriză bună, pe urmă au echilibrat ei. Azi, după cum ați văzut, am luat niște goluri destul de destul de stupide și lucrul acesta cred că a cântărit. În continuare suntem în faza în care încercăm să omogenizăm cât mai bine echipa, să găsim primul 11”, a afirmat la final de meci, antrenorul rosso-nerilor, Călin Cheregi.

Pentru nemţeni este prima victorie după revenirea lor în eşalonul secund, după o pauză de şapte ani.

ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ – CSM Reşiţa 4-0

Luni se joacă partida FC Argeş – CS Mioveni (Stadion Orăşenesc – Mioveni, 17:30).