CSM Reşiţa a pierdut ultimele două amicale din Antalya. Urmează duelul oficial cu CSA Steaua

Penultima zi a cantonamentului din Antalya a fost cea mai încărcată pentru fotbaliştii rossoneri, care au disputat două jocuri-test într-un interval de numai câteva ore. În cursul dimineţii, CSM Reşiţa a înfruntat echipa georgiană FC Kolkheti Poti, ocupanta locului 6 în prima ligă a acestei ţări. Rossonerii au deschis scorul prin Marian Drăghiceanu în minutul 13, dar echipa din Georgia a întors rezultatul şi s-a impus cu 2-1.

Antrenorul CSM-ului, Flavius Stoican a folosit în acest meci următorii jucători: Paul MEREU (Ionuț RUS) – Ștefan BĂRBOIANU (Flavius CEGA), Mihai DOLGHI (Francisc CRISTEA), Alin DUDEA, Elton DA SILVA (Sergiu RIMOVECZ), Nicușor FOTA (Robert BURLACU-LUCA), Damian ISAC, Denis FĂRĂGĂU (Gabriel GOMBOȘ), Marian DRĂGHICEANU, Andrei LASCU, Andrei BURLACU (Ianis DOANĂ).

După-amiază, elevii lui Flavius Stoican au avut meci cu satelitul echipei maghiare de primă ligă FC Kisvarda Master Good. Nici de această rezultatul n-a fost favorabil rossonerilor: formaţia din Kisvarda a câştigat duelul cu scorul de 1-0, singurul gol al întâlnirii fiind marcat de Kristofi în minutul 12.

CSM Reşiţa: Cătălin CĂPĂȚÂNĂ (Ionuț RUS) – Bogdan SZIJJ (Gabriel GOMBOȘ), Flavius CEGA, Alexandru SABĂU (Sergiu RIMOVECZ), Vlad CHERA (Robert BURLACU-LUCA), Ianis DOANĂ (Denis FĂRĂGĂU), Luca NAPOLEONE (Mihai DOLGHI), Francisc CRISTEA (Cristian DOMIL), Alfred MENSAH, Alexandru NEGRU, Ciprian RUS

Lotul CSM-ului se întoarce acasă în acest weekend şi mai are la dispoziţie o săptămână de pregătire până la restartul în campionat. Sâmbătă, 24 februarie, de la ora 11.00, formaţia reşiţeană va primi în Valea Domanului replica echipei CSA Steaua, într-un meci din etapa a 16-a a diviziei secunde.