CSM Digi Oradea, două meciuri fără victorie în al doilea turneu play-off

CSM Digi Oradea, doua meciuri fara victorie in al doilea turneu play-offCampioana CSM Digi Oradea are două meciuri consecutive fără victorie. Duminică, 22 decembrie, orădenii au remizat cu Steaua, 7-7, după ce sâmbătă au fost învinși de Dinamo, cu 11-7, în al doilea turneu play-off pentru locurile 1-4 a Superligii Naţionale de polo pe apă, în bazinul Floreasca din Capitală.

Steaua a condus cu 4-1 după primul sfert, scorul s-a menţinut şi după al doilea sfert, dar CSM a recuperat în ultimele două reprize, adjudecate cu 3-1 şi 3-2, smulgând egalul.

În alt meci, Dinamo şi Sportul Studenţesc au remizat şi ele, 4-4 (1-1, 1-0, 2-1, 1-2).

CSM Digi Oradea ocupă în continuare primul loc, cu 51 de puncte, urmată de Steaua, cu 45 de puncte, Sportul, 35 de puncte, Dinamo cu 32 puncte.

În Grupa valorică 5-8 (la Arad), Poli Cluj a reuşit prima sa victorie din acest sezon, 14-12 cu Rapid Bucureşti, în timp ce AMEFA Arad a fost întrecută de Crişul Lancetti Oradea cu 13-12.

Crişul Oradea a urcat pe primul loc în grupă, cu 27 puncte, urmată de AMEFA, 27 de puncte, Rapid, 18 puncte, Poli Cluj, 3 p. Sursa: Agerpres