CSM Bucureşti, eliminare neaşteptată din Cupa EHF!

151

CSM Bucureşti, vicecampioana României, a fost eliminată neaşteptat din Cupa EHF la handbal masculin, după ce a fost învinsă de formaţia croată RK Zamet cu scorul de 27-21 (13-15), sâmbătă, la Rijeka, în manşa a doua a turului secund preliminar al competiţiei.

CSMB a ratat calificarea în faza următoare după o repriză secundă foarte slabă. Echipa antrenată de Zvonko Sundovski, învingătoare în prima manşă cu 29-23, conducea cu 15-13 la pauză şi părea să obţină o calificare la pas în turul al treilea preliminar. Însă, CSMB a marcat doar 6 goluri în partea secundă, primind 14. În cele din urmă, scorul general a fost egal, 50-50, dar croaţii merg mai departe graţie numărului mai mare de goluri marcate în deplasare,scrie digisport.ro

Pentru CSM au marcat Krsto Milosevic 3 goluri, Goce Georgievski 5, Marius Stavrositu 1, Javier Humet Gaminde 4, Marius Novanc 3, Sasa Marjanac 3, Nicuşor Negru 1, Samvel Aslanian 1.

sursa foto:digisport.ro