Câştigătorii Cupei Bârzava la badminton, ediţia 2014

Badminton

Cupa Bârzava la badminton s-a desfăşurat sâmbătă la sala de sport din Bocşa. Competiţia  a fost organizată la trei categorii de vârstă. Au participat 60 de competitori de la Şcoala Gimnazială Şimand din judeţul Arad, din Timişoara de la CSM şi Fundaţia Rudolf Walther, de la Colegiul Naţional Traian Lalescu Reşiţa şi de la Şcoala Gimnazială 1 din Bocşa.

Diana Popescu de la CSM Timişoara a câştigat la clasele 1-4 fete, iar Emanuel Moise de la Colegiul Naţional Mircea Eliade Reşiţa s-a impus la băieţi.

Întrecerile de la clasele 5-6 au fost câştigate de Alexandra Soare de la CSM Timişoara şi Robert Cristea de la Şcoala Gimnazială din Şimand.

Competiţia de la clasele 6-8 i-a avut ca învingători pe Teodora Morîn de la Şcoala Gimnazială 1 Bocşa şi pe Claudiu Ujoc din Şimand, ne-a informat organizatorul competiţiei, Cornel Şchiopu.

S-au oferit diplome, cupe şi medalii de către Direcţia Judeţeană pentru Sport şi Tineret Caraş-Severin şi Casa Orăşenească de Cultură Bocşa.

Sursa foto: insport.ro