[AUDIO] Progresul Ezeriş nu se regăseşte. Cărăşenii au pierdut şi cu Gilortul

Progresul Ezeriş a început cu stângul şi faza playout a Ligii a III-a de fotbal. Pe terenul sintetic din Valea Domanului, formaţia cărăşeană a suferit cea de-a cincea înfrângere consecutivă. De această dată, gruparea din Ezeriş a înclinat steagul în faţa Gilortului Târgu Cărbuneşti, care s-a impus cu 2-0 după un joc relativ echilibrat, cu puţine ocazii clare. Gîlcescu a deschis scorul în minutul 39, iar Progresul a căutat în zadar golul egalizator. Pe finalul meciului, cărăşenii au rămas în nouă oameni, după un fault care a agitat spiritele în ambele tabere. Au văzut roşu Gavrilescu şi Mărgan, iar formaţia gorjeană a profitat imediat de superioritatea numerică: Ciutică a închis tabela pe contraatac în minutele de prelungire. Oaspeţii au fost mai inspiraţi în ofensivă, a recunoscut la final antrenorul Progresului, Dorian Arbănaş.

După succesul din Valea Domanului, Gilortul ia faţa formaţiei cărăşene în playout-ul seriei a 7-a. În etapa următoare, pe 9 aprilie, Progresul Ezeriş joacă în deplasare, la Viitorul Pandurii Târgu Jiu 2.