[AUDIO] Înotătorii reşiţeni au urcat pe podium la Naţionalele în bazin scurt de la Hunedoara

Campionatele Nationale de inot in bazin scurt Hunedoara 2015

Reprezentanţii clubului CSS Reşiţa au obţinut cinci clasări pe podium la Campionatele Naţionale de înot în bazin scurt pentru seniori, tineret şi juniori de la Hunedoara. Cel mai bun rezultat a fost în concursul juniorilor, locul 1 reuşit de ştafeta de 4×50 m mixt, compusă din Ion Alexandru, Marius Tincău, Andrei Bugariu şi Dorian Burciu. Pe locul 2 a terminat ştafeta de 4×50 m liber, în componenţa Ion Alexandru, Marius Tincău, Andrei Bumbea şi Andrei Bugariu. La individual, pe locul 3 s-au clasat Ion Alexandru la 100 m spate şi Marius Tincău la 100 m bras. În întrecerea categoriei tineret, Marius Ibănişteanu a urcat pe treapta a treia a podiumului la 50 m bras. De asemenea, Augustinov Andreea care a participat tot la tineret, s-a aflat foarte aproape de podium, pe locurile 4 şi 5, la stilul fluture.

Directorul clubului CSS Reşiţa, profesorul Marius Creţeanu, a declarat că este mulţumit de comportarea sportivilor:

sursa foto: facebook.com/bazinhd