[AUDIO-FOTO] Şi-au încrucişat rachetele la Reşiţa

583

La Reşiţa pe terenurile din carterul reşiţean Lunca Pomostului au avut loc timp de două zile întrecerile Cupei de toamnă la tenis de câmp. S-au întrecut 24 de sportivi cu vârsta cuprinsă între 7 şi 14 ani, la 3 categorii 10, 12 şi 14 ani. Învingătorii sunt: Iulia Iacob-Mare şi David Miron, categoria 10 ani, Camelia Tuţă la 12 ani, Raluca Jura şi Gabriel Todor la categoria 14 ani. Ca o noutate au avut loc meciuri la dublu şi dublu mixt, unde câştigători au fost : Iulia Iacob-Mare şi David Miron. Toţi concurenţii sunt din Reşiţa.

“A fost foarte bine şi am avut noroc de vreme bună. Majoritatea copiilor au jucat bine şi a fost un turneu reuşit, a concluzionat principalul organizator David Radu.

Copiii au fost încântaţi că au avut ocazia să arate ce au învăţat la antrenamente, mai ales câştigătorii, care au primit medalii,diplome şi cupe.

David Miron: “Sunt bucuros. Mă antrenez foarte mult şi îmi doresc să continui să câştig cât mai multe trofee.”

Gabriel Todor: “Am luat locul I, dar mă pregătesc aproape zilnic. Sportul mă ajută să mă dezvolt cât mai bine şi voi continua să-l practic.”

Iulia Iacob-Mare: “A fost greu să obţin două locuri I. Am avut 5 meciuri de disputat în aceste zile. Este greu, dar cu multe antrenamente, în meciuri va fi foarte uşor. Am ales tenisul pentră că m-a astras cel mai mult.”