[AUDIO] Derby handbalistic pentru locul I: CSM Reşiţa înfruntă liderul din Odorhei, în playoff-ul de promovare
Handbalul reşiţean are examen greu în acest weekend. Etapa a 11-a a playoff-ului de promovare programează în municipiul de pe Bârzava derbiul fruntaşelor, CSM Reşiţa – CSM Odorheiu Secuiesc. Ambele formaţii au câte 24 de puncte, dar gruparea din Odorhei e lider, graţie golaverajului mai bun. Cu o victorie în meciul direct, urmăritoarea CSM Reşiţa poate trece pe primul loc. Va fi însă un meci extrem de dificil, contra unei echipe redutabile, avertizează coordonatorul reşiţenilor, Marius Bahan.
![[AUDIO] Derby handbalistic pentru locul I: CSM Reşiţa înfruntă liderul din Odorhei, în playoff-ul de promovare [AUDIO] Derby handbalistic pentru locul I: CSM Reşiţa înfruntă liderul din Odorhei, în playoff-ul de promovare](https://i0.wp.com/www.radioresita.ro/wp-content/uploads/2022/03/Handbal-CSMR-martie-e1647774638818.jpg?resize=850%2C479&ssl=1)
Articol editat de Vali Hora, 7 aprilie 2022, 13:46 / actualizat: 8 aprilie 2022, 8:13
În turul de la Odorhei, formaţia gazdă a câştigat clar împotriva Reşiţei. Meciul din etapa a patra s-a încheiat atunci cu scorul de 32-23 în favoarea grupării din Harghita. Revanşa CSM Reşiţa – CSM Odorheiu Secuiesc e programată vineri, de la ora 17.00, în Polivalenta reşiţeană. Publicul e aşteptat din nou să fie al optulea jucător al rossonerilor.
foto: Miruna Mihancea