Atleta Liliana Danci a trecut a doua linia de sosire la Semimaratonul Internaţional Bucureşti

Liliana Danci si fosta gimnasta Monica Rosu

Liliana Danci a terminat duminică, 17 mai, pe locul doi Semimaratonul Internaţional de la Bucureşti, dar a fost prima în ierarhia atletelor din România. Sportiva din Caransebeş pregătită de antrenorul Cristian Dragomir, dar legitimată la clubul CSM Reşiţa, a încheiat concursul într-o oră 18 min 27 sec. Prima a trecut linia de sosire finlandeza Anne-Mari Hurulainen (1oră 15min 06sec), iar treapta a treia a podiumului a fost ocupată de o altă româncă, Ionela Dincă (1oră 19min 17sec).

În întrecerea naţională, Liliana Danci a fost urmată de Ionela Dincă și de Ana Rodean (1oră 22min 05sec).

Peste 10.000 de participanți din 50 de țări au alergat duminică, la Semimaratonul Internațional București.

sursa foto: facebook