Argint pentru naţionala feminină de handbal a României
Echipa naţională de handbal feminin a României a câştigat medalia de argint la Festivalul Olimpic al Tineretului European (FOTE), care se desfăşoară la Gyor (Ungaria).
Articol editat de Alin Datcu, 29 iulie 2017, 21:13
România a fost învinsă, în finală, cu scorul de 30-23, de reprezentativa Ungariei.
Aceasta este prima medalie cucerită de România la jocurile de echipă în istoria Festivalului Olimpic al Tineretului European.