Alin Moldoveanu a mai “ochit” un titlu național

Alin MoldoveanuAlin Moldoveanu a obţinut încă un titlu de campion la naţionalele de tir, la aceeaşi probă în care s-a impus şi la Jocurile Olimpice de la Londra.
Alin Moldoveanu este noul campion naţional la proba de puşcă -10 metri aer comprimat. Medaliatul cu aur la Jocurile Olimpice de la Londra a arătat că este în formă la mai bine de un an de la cea mai mare performanţă din cariera sa.

A câştigat concursul cu 210,7 puncte şi a stabilit un record naţional. Pe locul doi s-a clasat juniorul Alin Nastasă, care a obţinut 204, 6 puncte. Este prima medalia a lui Moldoveanu după noul regulament, care prevede ca sportivii să nu beneficieze în finală de punctele obţinute în calificări.Sursa:DolceSport