ACS Băile Herculane a câștigat medalia de bronz la turneul final – SPERANȚĂ al Campionatului național de handbal – junioare III!
Echipa de handbal ACS Băile Herculane a obținut medaliile de bronz la prima participare la un turneu final al Campionatului Național – junioare III – Categoria SPERANȚĂ, care s-a desfășurat la sfârșitul săptămânii trecute la Rm. Vâlcea.
![ACS Băile Herculane a câștigat medalia de bronz la turneul final – SPERANȚĂ al Campionatului național de handbal – junioare III! ACS Băile Herculane a câștigat medalia de bronz la turneul final – SPERANȚĂ al Campionatului național de handbal – junioare III!](https://i0.wp.com/www.radioresita.ro/wp-content/uploads/2019/05/20190526_134132-scaled.jpg?resize=850%2C479&ssl=1)
Articol editat de Smadu Paul-Sever, 27 mai 2019, 14:05
Tinerele handbaliste de pe malul Cernei s-au clasat pe primul loc în Grupa A, iar în semifinale au fost învinse de câștigătoarea competiției – ACS Corona Brașov, pentru ca în jocul pentru locurile III-IV să treacă de ACS Pegasus Tg. Mureș, cu scorul de 43-30 (20-16).
Paul-Sever SMADU