Pe străzile Brașovului umblă… ursul!
O ursoaică cu trei pui a fost văzută în această dimineață în apropierea unui supermarket situat la intrarea în Brașov dinspre Predeal.
![Pe străzile Brașovului umblă… ursul! Pe străzile Brașovului umblă… ursul!](https://i0.wp.com/www.radioresita.ro/wp-content/uploads/2017/11/urs.jpg?resize=700%2C392&ssl=1)
Articol editat de Radio Resita, 7 noiembrie 2017, 10:04
Potrivit purtătorului de cuvânt al Inspectoratului Județean de Jandarmi, citat de Agerpres, la fața locului a fost direcționat un echipaj format din 7 jandarmi și de asemenea, a fost anunțat reprezentantul Regiei Locale a Pădurilor Kronstadt.
În ultimele zile, urșii au atacat un tânăr dintr-o localitate de lângă Făgăraș, iar la Cabana Postăvarul un alt urs a încercat să intre în clădire atât sâmbătă noaptea, cât și luni seară.
Comitetul pentru Situații de Urgență din județul Brașov se va astăzi, ca urmare a înmulțirii atacurilor animalelor sălbatice. RRA