Un român și-a dat foc, în această dimineață, în Italia. A murit carbonizat în propria mașină
Tragedie în această dimineață, 2 ianuarie 2018, fața unei școli de pe strada Flecchia (Torino), nu departe de un supermarket, acolo unde un bărbat de 46 de ani, de naționalitate română, s-a sinucis dându-și foc în propria mașină, a relatat publicația Torino Oggi.
Articol editat de Radio Resita, 2 ianuarie 2018, 12:48
Bărbatul se afla în interiorul mașinii sale și, pe baza primelor informații obținute de presa italiană, ar fi declanșat în mod voluntar incendiul.
Mașina a luat foc în jurul orei 7.30 dimineața și se pare că exact înainte de a face acest gest extrem, românul ar fi avut o ceartă la telefon cu soția sa.
În ciuda intervenției rapide a pompierilor, trupul bărbatului a fost scos carbonizat din mașină.
Carabinierii au deschis o anchetă în acest caz.