O adolescentă de 16 ani a fost lovită de maşină, dar îl caută pe şofer să-i mulţumească
Morgan Maclean, o adolescentă de 16 ani Statele Unite, a fost lovită de o maşină în timp ce era distrasă de telefonul mobil. După ce a lovit-o, şoferul a ieşit din maşină şi i-a salvat viaţa, scrie The Mirror.
Articol editat de Gerhard Chwoika, 31 ianuarie 2017, 10:01
După accident, tânăra de doar 16 ani a intrat în comă. Şoferul, medic de profesie, a ieşit din maşină şi s-a asigurat că Morgan poate să respire normal. Paramedicii sosiţi apoi la faţa locului susţin că fără ajutorul acestuia, adolescenta ar fi murit.
„Ajutaţi-mă să-l găsesc pe omul care m-a lovit cu maşina, să-i mulţumesc că mi-a salvat viaţa”, a fost mesajul fetei, care recunoaşte că, „Dacă nu era el nu aş mai fi fost în viaţă”, a mai spus Morgan, notează gandul.info.
foto: tribuna.ro