Vlad Chiricheş a fost, din nou, titular la Tottenham, în meciul împotriva formaţiei Everton

Vlad ChirichesFundaşul român Vlad Chiricheş a fost integralist la Tottenham Hotspur în partida pe care echipa londoneză a încheiat-o la egalitate, 0-0, pe terenul formaţiei Everton, duminică, 3 noiembrie, în cadrul etapei a 10-a a campionatului de fotbal al Angliei. Chiricheş a avut o evoluţie apreciată, având un procentaj incredibil al paselor reuşite în prima repriză, de 95%. În partea secundă Chiricheş s-a remarcat prin câteva deposedări excelente, dar echipa sa nu a reuşit să spargă apărarea celor de la Everton şi partida s-a încehiat la egalitate.

Alte rezultate:
Sâmbătă
Manchester City – Norwich City 7-0
Au marcat: Bradley Johnson (16, autogol), David Silva (20), Matija Nastasic (25), Alvaro Negredo (36), Yaya Toure (60), Sergio Aguero (71) şi Edin Dzeko (86).
Portarul român Costel Pantilimon a fost integralist la Manchester City.

West Ham United – Aston Villa 0-0
Fundaşul român Răzvan Raţ a fost titular la West Ham, fiind înlocuit în minutul 90.

Arsenal Londra – FC Liverpool 2-0
Au marcat: Santi Cazorla (19), Aaron Ramsey (59).

Fulham – Manchester United 1-3
Au marcat: Alex Kacaniklic (65), respectiv Antonio Valencia (9), Robin Van Persie (20), Wayne Rooney (22).

Hull City – Sunderland 1-0
A marcat: Carlos Cuellar (25, autogol).

Newcastle United – Chelsea Londra 2-0
Au marcat: Yoan Gouffran (68), Loic Remy (89).

Stoke City – Southampton 1-1
Au marcat: Asmir Begovic (1), respectiv Jay Rodriguez (42).

West Bromwich Albion – Crystal Palace 2-0
Au marcat: Saido Berahino (44), Gareth McAuley (83).
În clasament conduce Arsenal Londra cu 25 pct, urmată de Chelsea, FC Liverpool şi Tottenham – câte 20 pct, Manchester City, Southampton şi Everton – fiecare cu 19 pct etc.