[VIDEO-AUDIO] Cine e pe primul loc?…Reșița, Reșița!

883

CSM Reșița a reușit să obțină sâmbătă, 13 aprilie cele trei puncte necesare pentru a prelua conducerea în Liga a III-a de fotbal, seria a IV-a. Rosso-nerii au avut parte de o adversară, deloc comodă. A fost o victorie muncită și meritată a reșițenilor în fața formației CNS Cetate Deva de care au trecut cu 3-1, după ce la pauză scorul era egal 1-1.

Marius Staicu a semnat o triplă pentru formația din Valea Domanului, marcând în minutele 45,66 și 86, dar scorul a fost deschis de Mario Boldea din penalty.

La final de meci, antrenorul Leontin Doană, și-a exprimat bucuria încercând să-și amintească când Reșița a fost ultima dată pe locul 1 în serie:

Cu această victorie, formația din Valea Domanului a ajuns pe locul I în seria a IV-a cu 47 de puncte acumulate, urmată de Șoimii Lipova cu 46 de puncte și de ACS Dumbrăvița cu 45 de puncte.