Steaua şi Astra au încheiat la egalitate meciurile jucate în etapa a IV-a a Europa League

Steaua si Astra, rezultate de egalitate in Europa League

Steaua a încheiat la egalitate joi seara, 6 noiembrie, 2-2, în deplasare, meciul cu formaţia portugheză Rio Ave, în Grupa J a Europa League. Golurile steliştilor au fost reuşite de Keşeru în minutul 60 şi Filip în minutul 90+4, iar pentru gazde a înscris Diego Lopes, de două ori, în minutele 35 şi din penalty în minutul 77.
În alt meci din grupă, Dinamo Kiev s-a impus cu 2-0 în faţa celor de la Aalborg.
Dinamo Kiev rămâne pe primul loc cu 9 puncte. Pe locul doi este Steaua cu 7 puncte. Urmează Aalborg cu 6 şi Rio Ave cu un singur punct.

Şi Astra Giurgiu a remizat joi seara, în Grupa D, pe teren propriu, în faţa formaţiei Celtic Glasgow, scor 1-1. Pentru Astra a marcat De Amorim în minutul 79, în timp ce pentru Celtic a punctat Johansen în minutul 32.
În celălalt meci Dinamo Zagreb- FC Salzburg 1-5. FC Salzburg are 10 puncte, Celtic 8, Dinamo Zagreb 3, iar Astra un singur punct.
sursa foto: digisport.ro