Steaua a câştigat cu 1-0 primul meci din dubla cu Ludogoreţ Razgrad, din play-off-ul Ligii Campionilor

FOTBAL - LIGA CAMPIONILOR - STEAUA - LUDOGORET

Steaua a câştigat partida cu Ludogoreţ Razgrad marţi seara, 19 august, pe Arena Naţională din Bucureşti, în prima manşă a întâlnirii din play-off-ul Ligii Campionilor la fotbal. Unicul gol al meciului a fost înscris de Alexandru Chipciu, în minutul 88. Tot el a ratat şi o lovitură de la 11 m, în prima repriză. Chipciu a primit un cartonaş galben şi va fi suspendat pentru returul cu Ludogoreţ Razgrad, din 27 august, de la Sofia.
La campioana Bulgariei, reşiţeanul Cosmin Moţi a fost integralist.

Au evoluat echipele:
Steaua Bucureşti: Arlauskis – Râpă, Szukala, Varela, Latovlevici – Prepeliţă, Breeveld – Ad. Popa (Iancu ’83), Sânmărtean (Filip ’90+2), Stanciu (Keşeru ’57) – Chipciu.
Antrenor: Constantin Gâlcă.
Ludogoreţ Razgrad: Stoianov – Junior Caicara, Terziev, Moţi, Minev – Zlatinski (Fabio Espinho ’46), Diakov – Aleksandrov, Marcelinho (Anicet ’85), Misidjan – Hamza.
Antrenor: Georgi Dermendjiev.
Sursa foto: digisport.ro