S-a ”spart” ghinionul: victorie după victorie pentru CSM Reșița

973

Echipa de fotbal din Liga a III-a, CSM Școlar Reșița obține victorie după victorie. De această dată, rosso-nerii lui Leontin Doană au trecut în deplasare de nou-promovata, ACS Dumbrăvița. CSM-ul din Valea Domanului s-a impus cu 2-1,la pauză scorul fiind același.

În minutul 6, CSM Școlar Reșița a deschis scorul prin Staicu, cel care a punctat cu capul chiar la primul atac mai clar al rosso-nerilor. Și-au mărit avantajul, în minutul 19, când Ene a găsit, din nou, descoperit flancul drept al gazdelor.

De remarcat că, în minutul 96, portarul reșițenilor Zimmermann, a apărat un penalty, acordat după ce Bactăr l-a faultat pe Bîrză în careul mic.

Golul gazdelor de la ACS Dumbrăvița a fost marcat, în minutul 23, de Nanu.

Cristi Bobar: Azi am reziliat încă un contract

La finalul jocului, președintele CSM Școlar Reșița, Cristi Bobar a vorbit despre evoluția rosso-nerilor:

”Am venit la o echipă foarte bună și am pornit cu gândul să nu pierdem. Mă bucur că jucătorii pe care-i reprezint, acum, au înțeles că suntem CSM Reșița și că trebuie să jucăm fiecare meci la victorie, chiar dacă, din păcate, șansele la promovare nu mai există anul acesta.  Vom construi pentru anul viitor, trebuie să câștigăm fiecare meci. Urmează ultima etapă, vinerea viitoare, cu Industria Galda. Este un joc pe care îmi doresc foarte mult să-l câștigăm. Avem, în zilele următoare, destul timp să pregătim partida și programul de vacanță, de pregătire,” a spus Cristian Bobar.

CSM Reșița a mai reziliat un contract, se comun acord cu jucătorul Leonard Manole.

”Vineri am reziliat, de comun acord, contractul cu Leonard Manole. Avea un contract până în 2020 cu CSM Reșița, dar l-am reziliat. Eu îmi propun să creez un lot cât mai unit la Reșița, nu vrea să fie diferențe mari salariale între băieți. Vreau să arătăm ca adevărați luptători și astfel ne vom atrage și suporteri la stadion, lângă noi,” a concluzionat Cristi Bobar.”