Rosso-nerrii, victorioși în deplasarea de la Cermei

CSM Școlar Reșița a jucat azi în deplasare la Gloria Lunca Teuz Cermei, echipă aflată, înaintea acestei partide, cu un loc mai jos în clasamentul Ligii a III-a, seria a IV-a.

Gruparea condusă de Daniel Oprița a făcut un meci bun, în ciuda vântului puternic, în special în repriza secundă când a și marcat toate cele patru goluri prin Staicu, de două ori, în minutele 54 și 58, Ene în minutul 62 și Costin în primul minut al prelungirilor

Gazdele au redus din diferență, când echipa din Valea Domanului conducea cu 3-0, în minutul 72 prin Bulza. Așadar, la final tabela a arătat 1-4 în favoarea echipei reșițene

Din trupa lui Daniel Oprița, nu au făcut deplasarea la Cermei, Manole si Liuba accidentați, dar și Bărbulescu si Vădrariu, suspendați.