EURO 2016 sigla

În perioada 9-13 octombrie sunt programate meciuri în preliminariile Campionatului European de fotbal din 2016.
Rezultate:
Joi, 9 octombrie
Grupa C
Belarus – Ucraina 0-2, la Borisov
Macedonia – Luxemburg 3-2, la Skopje
Slovacia – Spania 2-1, la Zilina

Grupa E
Anglia – San Marino 5-0, la Londra
Lituania – Estonia 1-0, la Vilnius
Slovenia – Elveţia 1-0, la Maribor

Grupa G
Liechtenstein – Muntenegru 0-0, la Vaduz
R. Moldova – Austria 1-2, la Chişinău
Suedia – Rusia 1-1, la Solna

Vineri, 10 octombrie
Grupa A
Letonia – Islanda 0-3, la Riga
Olanda – Kazahstan 3-1, la Amsterdam
Turcia – Cehia 1-2, la Istanbul

Grupa B
Belgia – Andorra 6-0, la Bruxelles
Cipru – Israel 1-2, la Nicosia
Ţara Galilor – Bosnia 0-0, la Cardiff

Grupa H
Bulgaria – Croaţia 0-1, la Sofia
Italia – Azerbaidjan 2-1, la Palermo
Malta – Norvegia 0-3, la Ta’Qali

Sâmbătă, 11 octombrie
Grupa D
Irlanda – Gibraltar 7-0, la Dublin
Scoţia – Georgia 1-0, la Glasgow
Polonia – Germania 2-0, Varşovia

Grupa F
România – Ungaria 1-1, la Bucureşti
Finlanda – Grecia 1-1, la Helsinki
Irlanda de Nord – Insulele Feroe 2-0, la Belfast

Grupa I
Armenia – Serbia 1-1, la Erevan
Albania – Danemarca 1-1, la Elbasan

Duminică, 12 octombrie
Grupa C
Ucraina – Macedonia 1-0, la Lvov
Belarus – Slovacia 1-3, la Borisov
Luxemburg – Spania 0-4, la Luxemburg

Grupa E
Estonia – Anglia 0-1, la Tallinn
Lituania – Slovenia 0-2, la Vilnius

Grupa G
Austria – Muntenegru 1-0, la Viena
Rusia – R. Moldova 1-1, la Moscova
Suedia – Liechtenstein 2-0, la Solna

Programul meciurilor de luni, 13 octombrie (ora României)
Grupa A
Kazahstan – Cehia (Astana, 19,00)
Islanda – Olanda (Reykjavik, 21,45)
Letonia – Turcia (Riga, 21,45)

Grupa B
Andorra – Israel (Andorra la Vella, 21,45)
Bosnia – Belgia (Zenica, 21,45)
Ţara Galilor – Cipru (Cardiff, 21,45)

Grupa H
Croaţia – Azerbaidjan (Osijek, 21,45)
Malta – Italia (Ta’Qali, 21,45)
Norvegia – Bulgaria (Oslo, 21,45)

Marţi, 14 octombrie
Grupa D
Germania – Irlanda (Gelsenkirchen, 21,45)
Polonia – Scoţia (Varşovia, 21,45)
Gibraltar – Georgia (Faro/Portugalia, 21,45)

Grupa E
San Marino – Elveţia (Serravalle, 21,45)

Grupa F
Insulele Feroe – Ungaria (Torshavn, 21,45)
Finlanda – România (Helsinki, 21,45)
Grecia – Irlanda de Nord (Pireu, 21,45)

Grupa I
Danemarca – Portugalia (Copenhaga, 21,45)
Serbia – Albania (Belgrad, 21,45).
(Adina Niţă)